podnosnik

Zalety wynajmu podnośników do budowy lub remontu budynków

Podnośniki to urządzenia, bez których trudno wyobrazić sobie przeprowadzanie jakichkolwiek prac na wysokościach. Właściwie dobrane do rodzaju działań podnośniki gwarantują bezpieczeństwo pracownikowi oraz maksymalną efektywność prowadzonych za ich pomocą prac.

Różnego rodzaju podnośniki znajdują zastosowanie również w branży budowlanej, podczas różnego rodzaju prac na wysokościach – budowlanych, remontowych, konserwatorskich i montażowych oraz prac wykończeniowych. Duży budynek? Duże wyzwanie, któremu można podołać bazując na specjalistycznym sprzęcie najwyższej jakości! Jakie rodzaje urządzeń są niezbędne na budowie? Dlaczego i gdzie warto wynająć podnośnik?

Jaki ciężki specjalistyczny sprzęt jest niezbędny na budowie dużego budynku?

Żadna budowa nie może być realizowana bez profesjonalnego sprzętu. Budowa dużego budynku wymaga dodatkowo sięgnięcia po urządzenia i sprzęty, które umożliwią realizację zadań również na niestandardowych wysokościach. Właśnie dlatego, na budowach biurowców czy wysokich bloków, obok dużych koparek czy dźwigów – nie może zabraknąć podnośników (przede wszystkim podnośników koszowych), umożliwiających robotnikom komfortowe, bezpieczne i efektywne przeprowadzanie prac na wysokościach.

Może Cię zainteresować: Co to podnośnik kosztowy i kiedy go używać?

Zalety wynajmu podnośników

Podnośniki to szeroka kategoria urządzeń, które mogą być stosowane w branży budowlanej do wykonywania rozmaitych prac na wysokościach. Podnośniki różnią się między sobą m.in. gabarytami, zasięgiem i udźwigiem, dlatego coraz częściej firmy decydują się na wynajem podnośników, wybierając urządzenie optymalnie dopasowane do aktualnych potrzeb – to jedna z najważniejszych zalet wynajmu podnośników.

Ponadto wynajem podnośników to również możliwość skorzystania z profesjonalnego serwisu oraz ekspresowy dostęp do ewentualnych urządzeń zastępczych. Koszty wynajmu krótkoterminowego i długoterminowego są na tyle atrakcyjne, że większości firmom budowlanym kupowanie podnośnika (lub podnośników!)… po prostu się nie opłaca. 

Rodzaje podnośników

W zależności od specyfiki prac, które planujemy przeprowadzić oraz miejsca, w którym będziemy działać – możemy zdecydować się na jeden z trzech podstawowych rodzajów podnośników:

  • podnośniki koszowe – to urządzenie charakteryzujące się dużą uniwersalnością zastosowań i możliwością wyboru z szerokiej oferty podnośników o różnych parametrach; firmy budowlane, w zależności od konkretnych potrzeb, rodzaju i miejsca przeprowadzanych prac – mogą wybrać urządzenia elektryczne, akumulatorowe lub dieslowe, z dopuszczalną ładownością do 230 kg, maksymalną wysokością roboczą do 24 metrów; podnośniki koszowe mogą być użytkowane wewnątrz i na zewnątrz budynków, również w miejscach z utrudnionym dostępem (szeroki zakres manewrów umożliwia dostęp do większości powierzchni roboczych, bez względu na podłoże);
  • podnośniki masztowe – to kompaktowe urządzenia, przeznaczone do pracy dla jednej lub dwóch osoby (ładowność do 200 kg, w zależności od modelu podnośnika), która ma bezpośredni dostęp do systemu sterowania podnośnikiem, dzięki czemu może dowolnie regulować ustawienie urządzenia czy wysokość roboczą (do 10 metrów, w zależności od modelu podnośnika);
  • podnośniki nożycowe – to urządzenia o bardzo dużej ładowności (nawet do 700 kg, w zależności od modelu podnośnika) i wysokości roboczej (nawet do 18 metrów, w zależności od modelu podnośnika), na których może pracować równocześnie więcej niż jedna osoba (nawet do siedmiu osób, w zależności od modelu podnośnika); podnośniki nożycowe mogą być użytkowane wewnątrz i na zewnątrz budynków, w miejscach umożliwiających ustawienie urządzenia bezpośrednio pod miejscem pracy na wysokości.
Czytaj również:  Niezbędne wyposażenie każdej firmy

Sprawdź również: Co to podnośnik koszowy i kiedy go używać?

Gdzie warto wynająć podnośniki?

Wynajem podnośników oferuje coraz więcej firm, działających w wybranych obszarach bądź województwach lub na terenie całej Polski. Przykładem firmy, która działa w całym kraju, jest Kiloutou. To francuska sieć wypożyczalni profesjonalnego sprzętu budowlanego, która w Polsce ma już 34 oddziały, zlokalizowane w największych miastach naszego kraju.

W ofercie Kiloutou znajduje się ponad 1300 różnego typu podnośników na wynajem krótkoterminowy i długoterminowy. Cała flota jest nowoczesna, zaawansowana technologicznie i w doskonałym stanie technicznym – to urządzenia najlepszych producentów: Genie, Haulotte, JLG, Manitou, Sky Jack i Terex. Wypożyczalnia oferuje swoim klientom indywidualne podejście, darmową wycenę, szybki transport w dowolne miejsce Polski, profesjonalny serwis oraz minimum formalności. Ze szczegółami oferty Kiloutou możemy zapoznać się na stronie podnosniki.pro.

  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz