park dinozaurów

Najlepsza oferta wycieczek szkolnych w woj. świętokrzyskim. Sprawdź!

wrz 18, 2020 Turystyka by Wojciech

Wycieczki szkolne to dla uczniów okazja do odpoczynku od żmudnego przyswajania wiedzy, a dla nauczycieli do poznania uczniów z zupełnie innej strony. Jednodniowy lub dłuższy wyjazd z nauczycielem powinien zapewniać atrakcje, które mają sporo walorów edukacyjnych. Niezliczone rozrywki i dobra organizacja zajęć sprawią, że na wycieczce szkolnej dobrze bawić się będą i dzieci, i nauczyciele, dla których wyjazd z dziećmi to także element pracy wychowawczej.

Wycieczka szkolna pełna zalet

Wspólny wyjazd na wycieczkę szkolną niesie za sobą pozytywne skutki dla funkcjonowania klasy i komunikowania się uczniów z nauczycielem. To poza murami szkoły pedagog może odkryć różnorakie cechy swoich podopiecznych, które nie ujawniają się podczas lekcji, a uczniowie mogą spojrzeć na swojego nauczyciela jako na osobę bardziej zrelaksowaną i wypoczywającą wraz z nimi. Chociaż to na wychowawcy i towarzyszących mu opiekunach spoczywa obowiązek zadbania o bezpieczeństwo każdego dziecka, to w czasie zorganizowanych zajęć prowadzonych przez animatorów czy pracowników muzeum, skansenu, zoo, parku rozrywki albo innej atrakcji mogą oni przez chwilę złapać oddech. Wycieczka szkolna ma być też czasem na edukację przez zabawę, jest ciekawą formą przekazywania wiedzy.

Szansa na naukę dla każdego

Czymś, co przemawia za wyjazdami szkolnymi, są także ceny wycieczek. Nie da się ukryć, że dzieci z mniej zamożnych rodzin rzadko mają okazję do podróżowania, zwiedzania, poznawania dalszych rejonów swojego kraju. Ceny przejazdu dla całej klasy, zakupu biletów dla grupy i wynajęcie przewodnika zmniejsza koszt takiej wyprawy i pozwala wszystkim członkom klasy na wspólną zabawę i naukę poza murami szkoły. Stąd też przynajmniej raz do roku organizowane są w klasach wycieczki jednodniowe, a nawet dłuższe, do ciekawych miejsc lub odległych miast, by dzieci w równym stopniu mogły się rozwijać. Wycieczki szkolne są relatywnie tanie w porównaniu z indywidualnym zwiedzaniem.

Czytaj również:  Sprawdź idealne miejsce na imprezę firmową!

Edukacja przez zabawę

Kiedy w klasie organizowana jest wycieczka szkolna, rodzicom i nauczycielom zależy na tym, by każdy uczeń wyniósł z niej przede wszystkim wiedzę. Dlatego wycieczki szkolne powinny mieć walory edukacyjne. A ponieważ wszyscy wiemy, że najłatwiej przyswaja się wiedzę nie z książek, ale z doświadczeń i nie w stresie, ale podczas zabawy, miejsce, do którego dzieci jadą, musi być ciekawe, poszerzać horyzonty, zachęcać do czytania, zgłębiania wiedzy po powrocie. Nierzadko wyjazd do fascynującego parku edukacyjnego czy wycieczka z przewodnikiem po zabytkowych miejscach jest tym wydarzeniem, które zaszczepia w dzieciach nową pasję.

Gdzie jechać na wycieczkę szkolną? Do województwa świętokrzyskiego!

Województwo świętokrzyskie to nie tylko zamek Krzyżtopór, jaskinia Raj czy Świętokrzyski Park Narodowy, ale także fascynujący Bałtowski Kompleks Turystyczny. Bałtów, chociaż jest niewielką wsią, od kilku lat pojawia się na mapach z najlepszymi atrakcjami rodzinnymi w Polsce i staje się kierunkiem najciekawszych wycieczek szkolnych. Latem to miejsce wypoczynku wakacyjnego, wiosną zaś zamienia się w centrum spotkań uczniów z całego kraju.

Za sprawą pakietów “Przygoda dla szkół” uczniowie i nauczyciele mogą spędzić tutaj czas i cieszyć się wieloma atrakcjami. Na jednym obszarze znajdują się bowiem miejsca, w których prowadzić można ciekawe i niebanalne lekcje przyrodnicze, historyczne i geograficzne i takie, gdzie przede wszystkim liczy się świetna zabawa, od której aż kręci się w głowie. Bałtowski Kompleks Turystyczny oferuje również zaplecze gastronomiczne i noclegowe, stąd też wiele szkół decyduje się na wycieczki 2 czy 3-dniowe.

jura park bałtów

Największe atrakcje Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego

Jeden kompleks, a wiele możliwości. Uczniowie wyposażeni w bilet wstępu mogą zwiedzić JuraPark, czyli teren, na którym ustawiono ponad 100 modeli prehistorycznych stworów. Dowiedzą się tutaj, jak nazywały się i żyły dinozaury. Nie brakuje też Muzeum Jurajskiego i Prehistorycznego Oceanarium, w których można poprowadzić fascynującą lekcję przyrody i historii ziemi. Zachwyt wzbudza też Zwierzyniec Bałtowski z prawdziwymi zwierzakami z różnych stron świata, Sabatówka, czyli wioska czarownic i Polska w Miniaturze. Miniaturowe budynki z najbardziej znanych miast Polski edukują dzieci z zakresu geografii i historii. Każdy punkt odwiedzin to wspaniała zabawa i nauka, która na zawsze pozostanie w głowach dzieci w różnym wieku.

Czytaj również:  Sprawdź idealne miejsce na imprezę firmową!

Warsztaty edukacyjne – aktywna forma nauki

Pobyt w Bałtowie to nie tylko oglądanie i słuchanie, to także aktywny udział w tworzeniu. Dzieci podczas wycieczki szkolnej mogą wziąć udział w zajęciach plastycznych, warsztatach paleontologicznych, a nawet dowiedzieć się, jak powstaje mąka na prawdziwy chleb. Ogromną frajdą jest także tworzenie obrazków z kolorowego piasku. Każdy rysunek wykonany przez dziecko będzie najpiękniejszą pamiątką z podróży.

Wycieczka z noclegiem czy bez?

W Bałtowie atrakcje można zwiedzić w ciągu dnia, jednak jest ich tak wiele, że wycieczka z noclegiem może być ciekawą alternatywą dla jednodniowej. Każdy dzień można przeznaczyć na inną lekcję i pozwolić dzieciom na czas wolny, odpoczynek, swobodną zabawę. Na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego znajduje się także park rozrywki z  rollercoasterami, dmuchańcami, karuzelami i kinem 5D.

Nocowanie poza domem to dla dzieci bardzo emocjonujący moment, a wiele z nich pierwszy wyjazd z noclegiem będzie wspominać przez lata. Tutaj nie zabraknie atrakcji, noclegi są wygodne, a jedzenie smaczne i zróżnicowane. Oferta parku w Bałtowie może okazać się najbardziej atrakcyjną w całej Polsce!

  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz