Niezbędne wyposażenie każdej firmy
Do kogo skierowana jest oferta?
Wydawać się może, że firma oferująca regały magazynowe, regały paletowe i regały metalowe może cieszyć się zainteresowaniem jedynie wąskiej grupy przedsiębiorców. To podstawowy błąd, ponieważ tego typu asortyment jest wykorzystywany praktycznie w każdej branży zawodowej: w restauracjach do przechowywania produktów spożywczych, w kosmetyce do układania środków pielęgnacyjnych, w bankach i urzędach do trzymania w segregatorach ważnych dokumentów i w zakładach motoryzacyjnych do przechowywania opon i sprzętu samochodowego.
Warto podkreślić, iż mimo tego, że firmy, które mają siedzibę np. w Warszawie, to oferują one dowóz materiałów do klienta oraz ich montaż, a także liczne doradztwo użytkowe, tzn. pomaga przy projektowaniu i zagospodarowywaniu miejsca budynku na terenie całego kraju.
Oprócz standardowych produktów, firmy takie są w stanie wykonać regały na indywidualne zamówienie klienta lub też zwiększyć nośność poszczególnych półek.
Czym się różni regał magazynowy od paletowego?
Wśród bogatej oferty regałowej można znaleźć kilka rodzajów sprzętu, w tym regał magazynowy, paletowy, metalowy i archiwalny. Różnią się one od siebie nie tylko wielkością i kształtem, ale przede wszystkim wykończeniem oraz nośnością materiału. Pod nazwą regału metalowego kryją się dwa rodzaje asortymentu: meble metalowe (czyli szafki ubraniowe, skrytkowe, gospodarcze i aktowe) oraz solidne regały sklepowe produkowane z blach zimnowalcowych o maksymalnym obciążeniu do 500 kilogramów.
Z kolei regały magazynowe skręcane (mogące łącznie unieść od 400kg do 800kg) lub zaczepowe (o nośności jednej półki od 100kg do 300kg) są przeznaczone do maksymalnego wykorzystania powierzchnie niewielkich pomieszczeń. Wspomniane już regały paletowe służą do wysokiego składowania palet typu „Euro”.